8 marca - Dzień Kobiet - Nasze propozycje na kwiatowe prezenty

Dzień Kobiet jest obchodzony w Polsce od wielu lat. Niegdyś z tej wyjątkowej okazji, mężczyźni wręczali goździki i rajstopy. Na szczęście w sklepach zaczęło pojawiać się coraz więcej różnorodnego towaru, a także wyobraźnia męska sięga dalej, niż po powtarzalne schematy. Sięgają po irysy, narcyzy, a nawet doniczkowe kwiaty, aby te cieszyło oko dłużej niż dwa tygodnie. Sprawdź jakie propozycje i kompozycje kwiatowe polecamy na nadchodzące święto! Z naszymi poradami przygotujesz wyjątkowe prezenty, które ucieszą zarówno żonę, jak i siostrę, mamę czy inną bliską kobietę.

Czy kwiaty w doniczce to dobry pomysł?

Mężczyźni sięgający nas o poradę najczęściej się zastanawiają czy lepiej kupić piękny bukiet, czy może jednak doniczkowe kwiaty? Wybór nie jest prosty i najlepiej kierować się indywidualnymi preferencjami samej kobiety. Obecnie panuje moda i większa świadomość związana z hodowaniem i pielęgnacją kwiatów, a w polskich domach możemy spotkać wyjątkowe okazy. Jeżeli kobieta, której chcesz wręczyć prezent, jest fanką roślinności, sięgnij po rzadkie i niespotykane egzemplarze. Wierzymy, że kwiaty na dzień kobiet ucieszą ją tak samo mocno, jak wyjście na kolację czy biżuteria. Myślimy tutaj o takich kwiatach jak grudnik, cisus czy… całuśnik.

Jeżeli jednak kobieta, której chcesz wręczyć prezent, ucieszy się z każdego kwiatu, a przy tym nie ma konkretnych preferencji, sięgnij po taki, który zrobi efekt „wow”. Niech to będzie roślina kolorowa, radosna i taka, która przez długi czas będzie cieszyć swoim wyglądem. W naszym sklepie bez problemu znajdziesz takie okazy, a szczególnie polecamy azalię czy tradycyjne kwiaty cebulowe. Krokus również będzie ciekawym wyborem, który ucieszy obdarowaną.

Pamiętaj, że najważniejsze są intencje

Wybór idealnych kwiatów to twardy orzech do zgryzienia. Jeżeli wciąż się zastanawiasz między ciętymi a doniczkowymi, delikatnie będziemy sugerować drugie rozwiązanie. Oczywiście bukiet tulipanów będzie cieszyć, ale przez krótki czas. Takie kwiaty mają swoją datę przydatności, która w dobrych warunkach wyniesie tydzień, może dwa. Natomiast każdy kwiat doniczkowy będzie długowieczny. Zakwitając, będzie przypominać o okazji, w której pojawił się w domu kobiety. Dbając o niego, zadba o Wasze relacje. W naszej opinii nie ma lepszego, uniwersalnego, ale jednocześnie nastawionego na konkretną osobę pomysłu na długowieczny prezent. Jeżeli już zgodziliśmy się co do rodzaju, czas wybrać ten idealny! Koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz taki, który pasuje do Twojej kobiety.

Sklep internetowy SKIMIA oferuje szeroki wybór kwiatów w doniczce idealnych na prezent. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą dostępną w Kategorii Dzień Kobiet.

Zobacz jeszcze