W naszym sklepie znajdują się różne odmiany roślin ozdobnych. Dostępne są rośliny dwuletnie i wieloletnie, kwitnące, zimozielone oraz trawy ozdobne. To właśnie one, są jedną z najchętniej wybieranych roślin, które mają szeroki sposób zastosowania.

Skimia.pl – wiodący sklep z sadzonkami roślin ogrodowych

Trawy ozdobne do ogrodu. Dlaczego warto je posadzić? 

Duże zainteresowanie trawami ozdobnymi sprawiło, że producent traw ogrodowych ma do zaoferowania spory wybór roślin. Różnią się od siebie nie tylko wielkością kępy, ale i wysokością, terminem kwitnienia, żywotnością oraz kolorem. Trawa ozdobna niska, doskonale nadaje się do uprawy w ogrodzie skalnym czy wrzosowiskach. Świetnie komponuje się z innymi  gatunkami roślin, a dzięki niewielkim rozmiarom, może posłużyć również jako obwódka. Nieco wyższe trawy, to świetna dekoracja, która z pewnością przykuje uwagę każdego. Doskonale nadaje się do uprawy w gruncie, skrzyniach i dużych donicach. Polecana jest na rabaty i do uprawy w ogrodach miejskich. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby uprawiać ją też na tarasach i balkonach. 

Zalety uprawy trawy ozdobnej. 

Trawy ozdobne są doskonałą rośliną, które ze względu na piękny wygląd oraz oryginalne kwiatostany, nadadzą ogrodom pięknego, niepowtarzalnego wyglądu. Tworzą zwarte kępy, a liście mogą mieć różny kolor, począwszy od jasnozielonego skończywszy na fiolecie. Równie charakterystyczne są liście. W odmianach niskich, najczęściej spotykane są wąskie, jednak długie liście, które mogą być sztywne. W przypadku traw wysokich, liście są nie tylko długie, ale i szerokie. Często lekko się pokładają, tworząc piękne, dekoracyjne kępy. Prócz walorów dekoracyjnych, jest to doskonałe schronienie pożytecznych owadów.

Sadzonki traw są odpowiednio przygotowane. Mają dobrze rozwinięty system korzeniowy oraz nie posiadają oznak chorobowych, na przykład pleśni czy grzybów. 

Zobacz jeszcze