Każdy kto posiada własny ogród chce, aby w okresie od wiosny do jesieni wyglądał on pięknie. Wówczas staje się on dodatkową ozdobą domu i miejscem, w którym możemy odpocząć w otoczeniu roślin. Jeśli ogród ma zacienione miejsca, a my chcemy coś w nich zasadzić, zapoznajmy się z ofertą naszego sklepu, w której znajdują się długo kwitnące i cieniolubne byliny.

Skimia.pl – wiodący sklep z sadzonkami roślin ogrodowych

Byliny są roślinami żyjącymi dłużej niż dwa lata. Stąd chętnie obok krzewów i drzewek są wybierane do sadzenia w ogrodach. Pozwalają na oszczędność czasu oraz pieniędzy, a do tego pięknie wyglądają. Byliny występują w różnych rodzajach i większość z nich znaleźć można w naszym sklepie internetowym. Mogą być to trawy ozdobne, pnącza, czy rośliny typowo rabatowe oraz byliny długokwitnące. Z kolei dla ceniących sobie minimalizm polecane są byliny liściaste. Osoby, które chcą wesprzeć pszczoły często decydują się natomiast na zakup bylin miododajnych.

Jakie byliny polecamy?

Dla osób, które lubią delikatne kwiaty idealnym wyborem będzie ciemiernik biały. Jak sama nazwa wskazuje ma on białe kwiaty, stosunkowo nieduże, dlatego może być idealnym uzupełnieniem rabat. Zaletą tej rośliny jest również to, że posiada zimotrwałe liście. Jeśli chcemy, żeby nasz ogród ozdabiały właśnie liście, zainteresować nas powinna także brunnera wielkolistna. Posiada ona dwukolorowe liście w pięknym kształcie, co czyni ją ozdobną i pożądaną przez ogrodników. Co więcej, są to byliny cieniolubne, które nie lubią rosnąć w nasłonecznionych miejscach.

Zalety roślin długo kwitnących

Jako najczęściej wymieniane plusy zasadzenia bylin długokwitnących można wyróżnić:

  • nie trzeba co roku ich sadzić na nowo, co daje oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy,
  • nie trzeba co roku ich sadzić na nowo, co daje oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy,
  • nie są wymagające w pielęgnacji, dlatego nawet bardziej leniwi ogrodnicy sobie z nimi poradzą,
  • nie są wymagające w pielęgnacji, dlatego nawet bardziej leniwi ogrodnicy sobie z nimi poradzą,
  • są różnorodne, dzięki czemu można urozmaicić swój ogród tak, aby cieszył nas szeroką paletą barw,
  • ograniczają rozwój chwastów,
  • stwarzają idealne warunki do życia pożytecznych owadów, takich jak pszczoły.

Co więcej,  każdy znajdzie wśród nich coś odpowiedniego dla swojego ogrodu.

Gdzie najlepiej kupić rośliny?

Kupując rośliny stacjonarnie często nie mamy porównania, jak będą one wyglądać po zakwitnięciu. Dlatego dla niezdecydowanych zdecydowanie polecam skorzystać z sklepu internetowego. W nim  producent bylin oferuje nam bogaty wybór byli długoletnich. Dokładne opisy, a także zdjęcia roślin w pełnej krasie z pewnością pomogą nam wybrać byliny idealne dla naszego ogrodu. Co więcej zakupy internetowe są wygodne ze względu na oszczędność czasu. W przypadku wątpliwości nasi konsultanci służą pomocą w doborze roślin.

Zobacz jeszcze