Prymulka domowa - jako idealny prezent na dzień babci i dziadka

Prymulka domowa, inaczej zwana pierwiosnkiem, jest to niesamowicie radosny i wdzięczny kwiat, który doda koloru każdemu pomieszczeniu. Polecany jest on dla wszystkich, którzy kochają rośliny. Takimi osobami z pewnością są wszyscy dziadkowie, a w szczególności babcie, które w mieszkaniach wprost potrzebują kwiatów i innych elementów natury. Spraw swoim bliskim idealny prezent na Dzień Babci i Dziadka kupując im cudowną prymulkę w doniczce!

Prymulka jako idealny kwiat doniczkowy

Gatunków prymulki istnieje około 500. Różnią się od siebie kolorem, wielkością, potrzebami pielęgnacyjnymi oraz czasem kwitnienia, dlatego przyszły właściciel może wybrać perfekcyjny gatunek pierwiosnka właśnie dla siebie. Prymulki domowe to najczęściej mieszańce pierwiosnka bezłodygowego, który z pewnością pasować będzie do wszystkich dziadków na świecie!

Gatunek wymieniony wyżej jest rośliną niedużą, nie przekroczy 25 centymetrów wzrostu. Pierwiosnek bezłodygowy ma szorstkie liście, delikatnie pofałdowane, mięsiste, a także jajowate. Tworzą one wspólnie rozety, które wyrastają z ziemi. Niegdyś pierwiosnki mogliśmy spotkać na terenach łąk, czy lasów, obecnie rośliny te uważa się za gatunek wymarły. W niektórych miejscach Polski można je jeszcze dojrzeć, jednak zrywanie ich jest zabronione – znajdują się one pod ścisłą ochroną. Jeżeli jednak chcesz zostać posiadaczem tego pięknego kwiatu wystarczy wybrać się do marketu, czy kwiaciarni lub wejść na stronę internetową sklepu, takiego jak nasz!

Kwiaty tego gatunku prymulki mogą być: czerwone, żółte, białe, różowe, fioletowe, pomarańczowe, czy bordowe. Zazwyczaj mają one sześć lub siedem płatków i wyraźnie widoczny środek, który jawi się w postaci pomarańczowej plamki. Prymulki występują w formach jednolitych, ale także dwukolorowych. Wszelkie kolory można oczywiście ze sobą zestawiać, tworząc niesamowicie radosne kompozycje kwiatów, które przyniosą szczęście i kolor do każdego pokoju w domu!

Jak dbać o prymulkę w doniczce?

Jeżeli zdecydujesz się na zakup rośliny swoim dziadkom pamiętaj o tym, aby poinformować ich o dobrym traktowaniu kwiatka. Odpowiednie stanowisko oraz regularne podlewanie to podstawy w prawidłowym traktowaniu i długim utrzymaniu przy życiu prymulki doniczkowej. Kwiaty te wolą chłodne i nienasłonecznione miejsca, jednak warto czasem dać im nieco światła. Wspomnij o tym, iż w mieszkaniu, w którym przebywa prymulka, nie może być za ciepło – im cieplej, tym krócej roślinka wytrzyma. Prymulka potrzebuje mieć również stale wilgotne podłoże, nie może być ono jednak za mokre. Idealnym rozwiązaniem, które możesz podać swoim obdarowywanym kwiatem dziadkom, będzie nalewanie wody do podstawki. Podlewanie rośliny wystarcza dwa razy w tygodniu, zależy to jednak od miejsca, w którym prymulka rośnie, od jego temperatury i suchości powietrza. 

________________________

Sklep internetowy SKIMIA oferuje szeroki wybór domowych roślin doniczkowych idealnych jako prezent. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą dostępną w Kategorii Dzień Babci i Dziadka

Zobacz jeszcze