O czym warto pamiętać przy przesadzaniu roślin doniczkowych?

Lubimy przebywać wśród zieleni, ona daje relaks i wytchnienie. Dlatego też kochamy kwiaty doniczkowe. Stanowią one doskonałą ozdobą każdej przestrzeni, do ich atrakcyjności nie trzeba przekonywać.

Rośliny doniczkowe, dlaczego warto mieć je w domu.

Dobrze zaaranżowane pomieszczenia to takie, w których chętnie przebywamy i dobrze się czujemy. To miejsca z przyrodą i zielenią, która na wszystko wpływa pozytywnie. Zielone rośliny w doniczkach posiadają wiele walorów leczniczych i dekoracyjnych. To nie tylko liście i gałązki, częścią wystroju są też doniczki i osłonki. My proponujemy różne kształty, faktury i kolory by dobrze komponowały się ze stylem mieszkania. Przesadzone rośliny w ulubione donice będą pozytywnie wpływały na estetykę wnętrza. Nie od dziś wiadomo, że zieleń to masa korzyści dla naszego zdrowia. Posiadacze roślin w pięknych doniczkach odczuwają poprawę samopoczucia i komfortu, oddychając natlenionym powietrzem. A rozmieszczone ich po domu w rozważnej ilości dostarczy samych korzyści. Poprawiają nie tylko stan powietrza, pochłaniając zanieczyszczenia i oddając tlen, ale przyczyniają się do zwiększenia jego wilgotności. A ozdobione naszymi pięknymi doniczkami i wyszukanymi osłonkami dodają wnętrzu uroku.

Zielone cuda w doniczce, jak przesadzać i pielęgnować.

Lubimy podpowiadać i zadowalać wszystkich miłośników roślin. Zdradzimy więc sekret, jak powinno wyglądać przesadzanie roślin doniczkowych i ich pielęgnacja. Jeżeli piękne rośliny, które posiadamy, przekonają Was do zakupu, to sukces. Następnie należy zdobyć informacje jak prawidłowo się zajmować i jakie wymagania posiada roślina. Kolejnym krokiem po nabyciu powinno być przesadzenie roślin. Jeżeli wyrobi się nawyki pielęgnacyjne, to być może bardzo to polubimy, gdyż sama uprawa i prawidłowy rozwój roślin dostarcza wiele satysfakcji. Pamiętajmy o utrzymaniu wilgotności podłoża, podlewaniu i oczyszczaniu liści z kurzu. Należy też zapewnić według potrzeb dostęp do światła i regularnie dostarczać nawóz, który zalecamy stosownie do gatunku. Samo przesadzanie roślin doniczkowych to jedna z ważniejszych czynności. Pierwsze przesadzenie należy wykonać tuż po zakupie. To ważny etap, kiedy powinno się zamienić tymczasową osłonkę, w której roślina została zakupiona i dobrać nową. Jednocześnie umożliwia to nam wymianę podłoża. To też dobry moment, by sprawdzić kondycję korzeni i usunąć suche fragmenty. W dalszej uprawie zalecamy u młodych roślin przesadzanie raz do roku. Natomiast przy starszych, powinno się powtarzać te czynności co drugi rok. Zabieg ten pozwala sprawdzić stan korzeni, eliminować choroby i ułatwia wymianę podłoża, które z czasem traci swoje wartości.

________________________

Sklep internetowy SKIMIA oferuje szeroki wybór domowych roślin doniczkowych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą dostępną w Kategorii Rośliny Domowe

Zobacz jeszcze