Paprocie - czemu warto mieć je w domu?

Paprocie są fantastycznymi roślinami, które mają wiele właściwości zdrowotnych. Dobrze jest zatem bliżej zapoznać się z rodzajami paproci, które mamy w swojej ofercie, dzięki czemu każdy dobierze idealnie pasującą do siebie roślinę, która będzie mogła ozdobić praktycznie każde pomieszczenie w domu.

Jakie właściwości mają paprocie?

Przede wszystkim paprocie to rośliny, które:

  • nawilżają powietrze,
  • produkują dużo tlenu,
  • poprawiają domowy mikroklimat.

Warto też wspomnieć, że z liści paproci można zrobić napar, który pomaga w szybkim powrocie do zdrowia. Co ważne, to istnieje kilkanaście odmian tych roślin, dzięki czemu można stworzyć w swoim domu przepiękną dżunglę, w której dominować będą różne odmiany paproci. Dobrze jest też wspomnieć, że na przykład https://skimia.pl/produkt/asplenium-parvati-p13/ jest fantastyczną odmianą, szczególnie wtedy, gdy ma się w domu zwierzęta domowe, ponieważ jest ona w zupełności bezpieczna dla kotów, jak i dla psów. Znakomicie w salonie natomiast sprawdzi się https://skimia.pl/produkt/asplenium-crispy-wave-p13/ to paproć, która urzeka swym wyglądem i kształtem liści, które przypominają rozetę.

Jakie jeszcze odmiany paproci warto mieć w swoim domu?

W naszej ofercie skimia.pl są dostępne różne rodzaje paproci, które mają zdrowotne właściwości. Dobrze jest zatem postawić między innymi na https://skimia.pl/produkt/asplenium-hurricane-p13/ oraz na https://skimia.pl/produkt/microsorum-divers-p13/, to rośliny które niesamowicie wyróżniają się swym wyglądem i obie te odmiany lubią umiarkowaną temperaturę do 24-26 stopni Celsjusza w pomieszczeniu. W sypialni czy też w salonie można także zrobić żywą dekorację z paproci takich jak: https://skimia.pl/produkt/nephrolepis-exaltata-fluffy-ruffles-p13/ i https://skimia.pl/produkt/paprotka-jester-crown-p13/. Są to rośliny, które mają podobne kształty liści i są to ponadczasowe kwiaty, które będą znakomicie wyglądały w każdym salonie, niezależnie od tego, jaki ma się styl. Gdy zależy nam na tym, aby w domu był odpowiedni mikroklimat, to warto też pomyśleć nad kwiatami do kuchni, w której nie każda roślina może znieść wysokie temperatury, dlatego też paproć https://skimia.pl/produkt/paprotka-miniaturowa-p10/, która idealnie odnajdzie się również w łazience. Tym sposobem można mieć fantastycznie udekorowany dom pięknymi kwiatami, które odwdzięczają się tym, że wprowadzają do domu odpowiednie powietrze i dużą dawkę tlenu. Co ważne, to są to kwiaty, które nie wymagają szczególnej uwagi, jedynie trzeba pamiętać o podlewaniu, jednak paprocie nie lubią przelewania, dlatego też dobrze jest pilnować, aby dostały odpowiednią ilość wody, która jest im potrzebna do życia i zdrowego wzrastania.

Warto też dodać, że wszystkie paprocie, które są wysyłane przez nasz sklep skimia.pl, są odpowiednio zabezpieczane na czas transportu i są też umieszczane w doniczkach z haczykiem, przez co można je od razu powiesić w wyznaczonym miejscu, ale także bez problemu da się je położyć w kwietniku czy na półce. Dobrze jest też pamiętać, że rośliny z naszego sklepu są wyselekcjonowane, przez co jest pewność, że będą one pięknie rosły i wyglądały przez cały czas ich życia, gdy tylko będzie się przestrzegać odpowiedniego podlewania i ewentualnego przycinania liści w niektórych odmianach.

________________________

Sklep internetowy SKIMIA oferuje szeroki wybór paproci. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą dostępną w Kategorii Rośliny Ozdobne z Liści.

Zobacz jeszcze