Rośliny cebulowe w donicach do domu - irys, narcyz, hiacynt, tulipan, krokus, szafirek - jako kolejna propozycja na Dzień Babci i Dziadka

Rośliny cebulowe w donicach cieszą się ogromną popularnością i uznaniem wśród szerokiego grona użytkowników. Powszechnie można napotkać je w bardzo wielu domach, mieszkaniach, gabinetach czy biurach. Rośliny cebulowe w donicach to również doskonały pomysł na wyjątkowy podarunek na Dzień Babci i Dziadka. Które cieszą się szczególną popularnością? Czym kierować się podczas ich wyboru? Przyjrzyjmy się ciekawym produktom z naszej oferty z bliska.

Najpopularniejsze rośliny cebulowe w donicach do domu 

Wybierając rośliny cebulowe w donicach jako prezent na Dzień Babci i Dziadka, bardzo często zastanawiamy się, na który gatunek postawić, by sprawił on radość naszym ukochanym dziadkom. Wybór jest spory- do naszej dyspozycji oddano całą, różnorodną gamę bardzo wielu roślin cebulowych o ciekawej kolorystyce i wyjątkowym zapachu. Do najbardziej popularnych propozycji należą:

  • Irysy,
  • Narcyzy,
  • Hiacynty,
  • Tulipany,
  • Krokusy,
  • Szafirki 

Jeśli szukamy roślin dla miłośników klasycznych rozwiązań, zdecydowanie warto postawić na doskonale znane tulipany oraz hiacynty. Te ostatnie charakteryzują się niezwykle intensywnym zapachem. Przepiękne kwiaty roślin staną się doskonałą ozdobą każdego wnętrza. Jeśli zaś szukamy rozwiązania unikalnego, oryginalnego, zdecydowanie warto postawić na szafirki. To mniej znane rośliny o małych, ciekawych w budowie kwiatach, o niezwykle modnym wyglądzie. Zazwyczaj szafirki występują w kolorze głębokiego granatu bądź w innych odcieniach koloru niebieskiego. Narcyz, irys czy krokus to niezwykle delikatne, subtelne kwiaty, które sprawią ogromną radością każdej Babci. Wybór zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji.

Dlaczego warto wybrać rośliny cebulowe w donicach do domu jako upominek?

Rośliny cebulowe w donicach przepięknie się prezentują. Postawione we wnętrzach stają się jedną z najbardziej okazałych dekoracji, podkreślając pozostałe elementy wyposażenia wnętrz. Co więcej, rośliny cebulowe umieszczone w ozdobnej doniczce są o wiele trwalsze niż bukiet z ciętych kwiatów. Co więcej, są roślinami wieloletnimi. Bulwy pozwolą cieszyć się pięknymi kwiatami jeszcze wiele razy.

Właściwa pielęgnacja kluczem do perfekcyjnej kondycji roślin przez długi czas

By podarowane naszym dziadkom rośliny cebulowe w donicach mogły cieszyć ich swoją nienaganną kondycją przez długi czas, kluczową kwestią jest właściwa pielęgnacja. Przede wszystkim należy odnaleźć dla roślin właściwe stanowisko. Cebulowe rośliny powinny znajdować się w miejscach dobrze nasłonecznionych bądź ewentualnie w miejscach lekko zaciemnionych. Co więcej, bulwy wymagają regularnego podlewania. Nie wolno ich jednak przelewać. Należy więc podlewać rośliny cebulowe często, jednak niewielką ilością wody. Takie postępowanie sprawi, że roślina będzie miała stały dostęp do wody, jednak bulwa nie będzie cały czas zanurzona w wodzie, co niejednokrotnie może prowadzić do przegnicia. Rośliny cebulowe uwielbiają także delikatne zraszanie, co zapewnia im właściwą wilgotność.  

________________________

Sklep internetowy SKIMIA oferuje szeroki wybór domowych roślin doniczkowych i cebulowych idealnych jako prezent. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą dostępną w Kategorii Dzień Babci i Dziadka

Zobacz jeszcze