Jedną z piękniejszych grup roślin są rośliny wrzosowate. Główną zaletą wrzosowatych jest fakt, że większość odmian nie zrzuca liści na zimę, a więc prezentują się pięknie przez cały rok.

Skimia.pl – wiodący sklep z sadzonkami roślin ogrodowych

W jakich warunkach rosną rośliny wrzosowate?

Wiele gatunków roślin wrzosowatych pochodzi z klimatu umiarkowanego, a więc idealnie nadają się do uprawy w polskim ogrodzie. W naszej ofercie znajdują się też odmiany, które wymagają nieco więcej uwagi. Przykładem jest krzew hebe, który posadzony w gruncie może wyrosnąć do wysokości jednego metra. Niestety jest wrażliwy na mrozy, a więc należy stworzyć dla niego odpowiednie warunki w zacisznej rabacie. Większość wrzosowatych doskonale rośnie w miejscach, które są osłonięte od wiatru i nie są bezpośrednio narażone na działanie promieni słonecznych. Jeśli chodzi o glebę, to ta powinna być uboga w składniki mineralne, ale bogata w próchnicę. 

Wrzosowate – idealna ozdoba ogrodu przez cały rok

Jako producent roślin wrzosowatych oferujemy nie tylko szeroką ofertę różnych gatunków, ale też pomoc i doradztwo. Nie każdy zna się na roślinach, bo też nie każdy musi być botanikiem czy ogrodnikiem. My jesteśmy do dyspozycji i pomagamy dobrać gatunki roślin wrzosowatych tak, aby mogły cieszyć oko przez cały rok. Najważniejsza jest gleba, która powinna być silnie zakwaszona. Nie wolno zapomnieć też o żelazie, które jest niezbędne do prawidłowego wzrostu tych gatunków. Jeśli jest go zbyt mało, to listki zaczynają żółknąć i należy zacząć działać. Jeśli ktoś chce w ogrodzie mieć zimą piękne czerwone owoce, to idealne są gloterie. Podobne są do borówki brusznicy i wyrastają do wysokości maksymalnie 15 cm. Latem można cieszyć się różowymi kwiatami dabecji. Dabecja dorasta do 40 cm i kwitnie od lipca do września. 

Dlaczego warto mieć w ogrodzie rośliny wrzosowate?

Wrzosowate są bardzo wdzięcznymi roślinami. Świetnie wyglądają w dużych grupach. W naszym sklepie jest wiele gatunków, które można ze sobą zestawić, aby kontrastowały barwami liści i kwiatów. Mogą rosnąć one w cieniu drzewek i krzewów. Idealnym stanowiskiem są miejsca przy oczkach wodnych i strumieniach. Można zrobić w ogrodzie cudowny skalniak z wrzosowatych. Zaletą tych roślin jest fakt, że mają płytki system korzeniowy, a więc doskonale radzą sobie też w pojemnikach i doniczkach. Wiele gatunków jest też bardzo użyteczna. Wrzosowate są roślinami miododajnymi, niektóre z gatunków są spożywcze, a inne lecznicze. Jesteśmy producentem roślin wrzosowatych już od wielu lat, dzięki czemu oferujemy gatunki, które idealnie nadają się do uprawy w polskich warunkach. 

Zobacz jeszcze