W jaki sposób pielęgnować sukulenty?

Sukulenty, do których zaliczamy również kaktusy, cieszą się niesłabnącą popularnością. Z chęcią kupowane są jako dekoracja do minimalistycznych wnętrz, do których niewątpliwie bardzo pasują. Posiadają opinię roślin praktycznie nieśmiertelnych, ponieważ z uwagi na swoja specyficzną budowę, dostosowaną do ciężkich warunków atmosferycznych, w jakich rosną w warunkach naturalnych, muszą być przygotowane na suszę i duże wahania temperatur. Czym są dokładnie zatem te rośliny, jak należy o nie dbać po zakupie w naszym sklepie?

KWIAT- SUKULENT

Sukulenty są roślinami gruboszowatymi- podczas wzrostu wykształcają charakterystyczne, mięsiste łodygi , liście oraz korzenie dostosowane do specyfiki miejsc ich naturalnego występowania- miejsc z ograniczonym dostępem do wody lub czasowo w ogóle nie dostępnej, wyjałowioną, ubogą w substancje odżywcze glebą, dużym nasłonecznieniem i dużymi dobowymi wahaniami temperatury. Wytwarzane zatem tkanki tych kwiatów posiadają specyficzną umiejętność kumulowania wody w okresie, w którym jest im dostarczana i przechowywania jej na czas suszy.

RODZAJE SUKULENTÓW

W naszym sklepie posiadamy szeroką gamę gatunków, form i kolorów sukulentów- wśród których znaleźć można również niewykle popularne rośliny jak zamiokulkas czy starzec Rowleya, które nieco odbiegają wyglądem od tradycyjnych rodzajów sukulentów, jednak jak najbardziej są przedstawicielami tego gatunku.

Sukulenty- przykładowe gatunki dostępne zarówno w wersjach doniczkowych, wiszących oraz w szkle w naszym sklepie:

  • aloesy, których lecznicze właściwości bogatego w substancje nawilżające i regenerujące stają się coraz bardziej doceniane,
  • kwiat- sukulent kalanchoe- odznaczający się przepięknym kwiatostanem,
  • szlumberga, zwana potocznie grudnikiem lub kaktusem bożonarodzeniowym, rozkwitająca w okresie świąteczym,
  • kaktusy- niezwykle różnorodne w kształtach, kolorach i wielkości

SUKULENT W DOMU- JAK PRZYGOTOWAĆ MU MIEJSCE?

Ze względu na niewymagającą uprawę, spostrzegamy bardzo duże zainteresowanie sukulentami jako kwiatami domowymi. Dlatego też, wchodząc naprzeciw rosnącej popularności, staramy się oferować w naszym sklepie różne rodzaje sukulentów w różnych formach uprawy- sukulenty doniczkowe sukulenty w szkle oraz sukulenty wiszące. Tak szeroka gama form daje możliwość idealnego wpasowania roślinki do domowego wystroju wnętrza. 

PIELĘGNACJA SUKULENTÓW

Sukulenty doniczkowe oraz sukulenty wiszące oferowane w naszym sklepie są gotowe do przesadzenia do doniczki docelowej. Najlepiej, aby doniczka wypełniona była specjalną ziemią- mieszanką do sukulentów lub kaktusów, a dno zapewniało odpowiedni drenaż- było pokryte żwirem lub keramzytem. Najlepszy wzrost roślinek osiągniemy zapewniając mu pH kwaśne, jednakże dzięki swoim właściwościom- utrzymają się one również w każdych innych warunkach. Decydując się na zakup sukulenta w szkle otrzymują Państwo od nas gotowy kwiat w podłożu. Warto wówczas co jakiś czas sprawdzać kwasowość ziemi. W okresie intensywnego wzrostu wskazane jest oszczędne nawożenie roślin.

Kwiaty sukulenty- doniczkowe, wiszące czy w szkle, powinniśmy podlewać niezwykle oszczędnie, gdyż nadmierne podlewanie jest dla nich zdecydowanie bardziej szkodliwe od suszy. W okresie bardziej słonecznym i cieplejszym- wiosną i latem- wystarczy zapewniać im nawodnienie raz w tygodniu, natomiast w okresie wegetatywnym- jesienią i zimą- raz w miesiącu. Od czasu do czasu kwiaty sukulenty można zraszać.

________________________

Sklep internetowy SKIMIA oferuje szeroki sukulentów. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą dostępną w Kategorii Sukulenty.

Zobacz jeszcze