Dekoracje Świąteczne 

Dużą popularnością cieszą się dekoracje świąteczne, które wykonane są w stylu eko, czyli jedynie z naturalnego materiału. Są one gwarancją dobrej energii w Boże Narodzenie. Stroiki z gałązek jodły, wianki czy jemioła są doskonałym pomysłem na przystrojenie domu i mieszkania w tym wyjątkowym czasie. 

Stroiki i wianki z gałązek Jodły Nobilis 

Najbardziej tradycyjne stroiki i wianki robione są właśnie z gałązek Jodły Nobilis, dlaczego? Gałązki Jodły Nobilis mają pewną, bardzo ważną zaletę- nie obsypują się. Mogą być zatem śmiało stosowane jako dekoracja w pomieszczeniach. Wianek wykonany z gałązek Jodły Nobilis zachwyca swym pięknem oraz prostotą. Często jest on bazą do różnych kompozycji florystycznych, jednak to nie oznacza, że tylko w połączeniu z innymi kwiatami wygląda dobrze, gdyż może być on także samodzielną ozdobą świąteczną. Często jest on stosowany w pomieszczeniach, ale także na zewnątrz, zdobiąc taras czy ogród.  Do takiego wianka, bardzo łatwo można przymocować dodatkowe aplikacje. Często jest on dekorowany bombkami i wstążkami. 

Wianki na drzwi z jodły 

Wianki na drzwi charakteryzują się okrągłym kształtem oraz zielonymi gałązkami- nawiązuje to do życia wiecznego oraz nieskończoności! Według tradycji zawieszony na drzwiach zielony wianek zaprasza gości. Jodła częściej od świerka wykorzystywana jest do wianków, gdyż w odróżnieniu od niego nie śmieci. Igły Jodły Nobilis są przyjemne i miękkie w dotyku. Wianek wykonany z gałązek Jodły Nobilis doskonale wygląda w towarzystwie oszronionych, suchych owoców, plastrów pomarańczy, cytryn, limonek oraz z korą cynamonu, jarzębiną. Wianek można także przyozdobić śniegowym puszkiem. Do najpopularniejszych miejsc na wieszanie wianków zdecydowanie należą drzwi wejściowe. Jest to pachnąca lasem bożonarodzeniowe dekoracja dla każdego. 

Jemioła 

Jemioła jest jednym z najpopularniejszych symboli Świąt Bożego Narodzenia. Wieszana jest ona jako pęk przy drzwiach wejściowych lub nad wigilijnym stołem. Może być ona także wykorzystywana w stroikach oraz bożonarodzeniowych bukietach. Wierzy się, że obecność jemioły w Święta Bożego Narodzenia przynosi szczęście oraz zdrowie w nowym roku. Wszyscy znamy także zwyczaj całowania się osób, które spotkają się w tym samym czasie pod jemiołą. 

Gałązki Sosny żywe 

Gałązki Sosny także są nieodłącznym elementem Świąt Bożego Narodzenia. Intensywnie zielone gałązki pozwalają na stworzenie wspaniałej kompozycji na wigilijnym stole. Są one wykorzystane także w stroikach bożonarodzeniowych. 

________________________

Sklep internetowy SKIMIA oferuje szeroki wybór Roślin Bożonarodzeniowych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą dostępną w Kategorii Święta

Zobacz jeszcze