Walentynki - postaw w tym roku na kwiaty doniczkowe

Walentynki to święto okazywania uczuć, które na dobre zagościło w naszej kulturze. Miłość można wyrazić słowami, a ich idealnym dopełnieniem będzie nawet niewielki prezent. W tej roli świetnie sprawdzą się kwiaty doniczkowe.

Czy na Walentynki daje się kwiaty doniczkowe?

Mówiąc o kwiatach na prezent, najczęściej mamy na myśli kwiaty cięte. Piękny bukiet pachnących róż, opleciony wstążką, jest miłym podarunkiem niezależnie od okazji — także na Święto Zakochanych. Nie oznacza to, że na prezent walentynkowy nie można dać kwiatka w doniczce — wręcz przeciwnie; jeśli chcesz obdarować ukochaną osobę prezentem, który zostanie z nią na dłużej, zdecyduj się na kwiat doniczkowy. Odpowiednio pielęgnowany kwiat może być piękną ozdobą na lata.

Kwiaty doniczkowe — przyjemność czy kłopot?

Dbanie o kwiaty cięte ogranicza się do kilku prostych zasad. Aby zachować bukiet na dłużej, wystarczy regularnie go podcinać i wymieniać wodę. Warto pamiętać o odżywce do kwiatów ciętych, jednak nawet bez niej bukiet będzie cieszyć oko nawet do trzech tygodni. 

Przygoda z kwiatami doniczkowymi jest nieco bardziej złożona. Ich uprawa wymaga zapoznania się ze szczególnymi wymaganiami danego gatunku. Ważna jest m.in. odpowiednia temperatura, wilgotność podłoża i nawożenie. Nie należy zapominać o przesadzeniu — ziemia ubożeje wraz ze wzrostem rośliny. Intensywnie rozwijająca się roślina może z czasem potrzebować większego domu, czyli większej doniczki.

Na szczęście włożony trud nie idzie na marne — zadbane rośliny doniczkowe potrafią się odwdzięczyć pięknym wyglądem i zapachem. Aby mieć pewność, że prezent będzie trafiony, warto zdecydować się na gatunek łatwy w pielęgnacji.

Kwiaty w doniczce na prezent — polecane gatunki

Szukając inspiracji prezentowej, na pewno zastanawiasz się, który kwiat doniczkowy sprawi ukochanej osobie najwięcej radości. W naszym sklepie znajdziesz specjalną, walentynkową kategorię, w której zgromadziliśmy sprawdzone gatunki kwiatów doniczkowych na Święto Zakochanych. W pierwszej kolejności warto wziąć pod uwagę gatunki mające czerwone kwiaty, na przykład:

  • Azalia indyjska,
  • Grudnik czerwony,
  • Hiacynt czerwony,

Jeśli szukasz rośliny, która będzie okazale kwitnąć, azalia będzie świetnym wyborem. Odpowiednio pielęgnowana cieszy swoją urodą nawet przez pół roku — głównie w miesiącach zimowych. Hiacynta wyróżnia intensywny, upajający zapach, a dodatkowo jest on łatwy w uprawie. Ponadto czerwień jest symbolem miłości, dzięki czemu te gatunki idealnie wpisują się w konwencję Walentynek.

Prezent walentynkowy nie musi być symbolem miłości. 14 lutego to świetny dzień, by obdarować również swoją rodzinę i znajomych. W takiej sytuacji warto zdecydować się na inne kwiaty, do których zaliczają się między innymi:

  • Tulipan,
  • Narcyz,
  • Irys,
  • Krokus,
  • Szafirek.

Pamiętaj, że hiacynty występują także w innych kolorach — między innymi niebieskim, różowym i pomarańczowym. Zadbane kwiaty doniczkowe prezentują się pięknie o każdej porze roku. Warto je rozlokować w różnych miejscach, czym dodadzą uroku i magii całej aranżacji.

Kwiaty doniczkowe na Święto Zakochanych

Kwiaty w doniczce będą przypominać o sobie znacznie dłużej niż kwiaty cięte. Odpowiednio pielęgnowane mogą sprawiać radość przez lata — tak jak Wasza miłość. Nasze centrum ogrodnicze ma bogatą ofertę kwiatów na Święto Zakochanych — wśród niej znajdziesz kwiat, który z pewnością sprawi radość Twojej Walentynce.

Sklep internetowy SKIMIA oferuje szeroki wybór domowych roślin doniczkowych i cebulowych idealnych jako prezent. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą dostępną w Kategorii Walentynki

Zobacz jeszcze