Sasanki - dlaczego są tak popularne?

Sasanki to jedne z najpopularniejszych kwiatów, które wyróżniają się wieloma zaletami. Cechują się przede wszystkim pięknym wyglądem, dzięki czemu mogą dodać naszemu ogrodowi bonusowego uroku i sprawić, że będzie on jeszcze piękniejszy niż dotychczas. 

Sasanki – co jest sekretem ich popularności?

Powodów, przez które sasanki cieszą się sporą popularnością, jest naprawdę wiele, aczkolwiek głównym czynnikiem jest ich pora kwitnienia. Kwiaty te jako pierwsze wychodzą z ziemi na wiosnę i zaczynają kwitnąć już pod koniec marca. Oznacza to, że pojawiają się one zdecydowanie wcześniej niż większość gatunków kwiatów. Ich wczesne wychodzenie z ziemi jest głównym aspektem, który determinuje ich popularność, aczkolwiek lista zalet sasanek jest znacznie dłuższa. Wyróżniają się one również łatwą uprawą, która nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Niewątpliwą zaletą tych kwiatów jest również ich wygląd. W naszym asortymencie znajdują się zarówno białe, jak i czerwone czy fioletowe sasanki, dzięki czemu każdy klient może u nas znaleźć idealny kolor dla siebie. 

Zastosowanie sasanek – kiedy warto po nie sięgnąć? 

Fakt, że sasanki występują w różnych odmianach kolorystycznych, mocno wpływa na ich pozytywne recenzje. Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy z niezwykle szerokiego zastosowania sasanek. Najczęściej stosuje się je oczywiście w zwykłych ogródkach, aczkolwiek szczególnie dobrze wyglądają na rabatach. Bardzo dobrze spisują się w połączeniu z innymi roślinami, dlatego fantastycznie sprawdzają się w większych grupach kwiatów. Co ciekawe, sasanki można również spotkać w lasach bądź na łąkach. Oznacza to, że kwiaty te są na tyle popularne, że można się na nie natknąć nie tylko w ogródkach. 

Sasanki – jak pielęgnować?

Pomimo że sasanki nie zaliczają się do szczególnie wymagających kwiatów, to istnieje kilka zasad, których należy przestrzegać, aby kwiaty te prawidłowo się rozwijały. Należy pamiętać przede wszystkim o tym, by nie podlewać sasanki, albowiem kwiat ten praktycznie nie potrzebuje kontaktu z wodą. Warto wiedzieć, że zbyt duża wilgotność może źle działać na sasankę i przyczyniać się do jej zwiędnięcia. Zimą powinno się ją zabezpieczać poprzez osłonięcie suchymi liśćmi. W uprawianiu sasanek ważną rolę odgrywa również rodzaj gleby. Jeżeli zależy nam na bezpieczeństwie naszej rośliny, to warto stosować glebę próchniczą. Korzystnie na sasanki działa również torf. 

Sasanki – ciekawostki

Sasanka to kwiat, który cechuje się wieloma walorami estetycznymi, natomiast oprócz pięknego wyglądu zachwyca również wyjątkową symboliką. Większość osób traktuje sasanki jako pierwszy zwiastun wiosny, jednak rośliny te mają znacznie więcej znaczeń symbolicznych. Oznaczają one bowiem także zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, przez co są bardzo mocno doceniane przez chrześcijan. Co ciekawe, kwiat ten wykazuje również wiele właściwości prozdrowotnych. Cechuje się on działaniem antybakteryjnym oraz przeciwwirusowym, a także łagodzi szeroko pojęte bóle. 

________________________

Sklep internetowy SKIMIA oferuje szeroki wybór bylin – w tym sasanek. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą dostępną w Kategorii Byliny.

Zobacz jeszcze